Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkcı, seçim çalışmaları kapsamında Şuhut İlçesini ziyaret etti.Kent merkezi ve...

AFYONKARAHİSAR (AA) - CHP Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Burcu Kayıkcı, seçim çalışmaları kapsamında Şuhut İlçesini ziyaret etti.

Kent merkezi ve bağlı köyleri ziyaret eden Kayıkcı, Türkiye 'de kırsal kesimlerin en önemli gelir kaynağı olan tarım ve hayvancılığın bitme noktasına geldiğini fakat CHP iktidarında yeninden canlandırılacağını söyledi. 

Çiftçinin üretim maliyetleri nedeniyle zor şartlar altında üretim yaptığını ve üretilen ürünün de para etmemesi nedeniyle kazancının olmadığını dile getiren Kayıkcı, CHP iktidarında bu sıkıntıların son bulacağını iddia etti.

Kayıkcı, hayvancılığında çok kötü bir durumda olduğunu ileri sürerek, şunları kaydetti:

"Mevcut iktidar, Türkiye'deki hayvancılığı geliştirmek yerine ithal et almayı daha uygun gördü. Yerli üreticiyi perişan etti. Ama 7 Haziran'dan sonra CHP iktidarında bu sıkıntılar sona erecek. Tarımsal üretimi artıracak teşvikler sağlayacağız. Hayvancılığı geliştirerek, ithal alımları sona erdireceğiz. Bununla beraber Türkiye'de modern kölelik olarak uygulanan taşeron sistemini ortadan kaldıracağız. Çalışan emekçilerimiz sosyal güvenceli olarak emeklerini sarf edecekler"