Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halil Ürün, seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Dairecep, Kasımpaşa, Mecidiye...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayı Halil Ürün, seçim çalışmaları kapsamında merkeze bağlı Dairecep, Kasımpaşa, Mecidiye ve Kayadibi mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Dairecep, Kasımpaşa, Mecidiye ve Kayadibi Mahallesinde vatandaşlara hitap eden Ürün, bir seçim kampanyası yürüttüklerini ve bu seçim kampanyası süresince AK Parti 'nin gelecekle ilgili vizyonunu ve geçmişte yaptıklarını anlattıklarını söyledi. 

AK Parti'nin 13 yıllık iktidarlık döneminde yapılanların kitaplara basıldığını ifade eden Ürün, "Bunları, bütün Afyonkarahisar'a dağıtacağız. Hatta o kitapçıkların girmediği ev kalmayacak. Bizler, gelecek vizyonunu çocuklarımız için hazırlıyoruz" diye konuştu.

Türkiye 'de en son yazılan anayasanın 1980 askeri ihtilalinden sonra yapılmış bir anayasa olduğunu dile getiren Ürün, şunları anlattı:

"Bu anayasa bu ülkeye yönetim konusunda zafiyet oluşturmaktadır. Çünkü yönetime koydukları iki ilke yönetimde istikrar ve temsilde adalet ilkesi bu ülkeyi sıkıntıya sokmaktadır. Yüzde 10 barajına rağmen bu ülke koalisyonlaramahkum olmuştur. Zaten AK Parti iktidara gelmeden önceden de 3 partinin koalisyon hükümeti vardı. Şimdi biz bu istikrarsızlığı ortadan kaldırmak için anayasayı değiştirelim diyoruz. İşte televizyonlarda sıkça duyduğunuz Başkanlık sistemi budur."