Gürültü kirliliğine "Elini Korna'dan Çek" projesi

Gürültü kirliliğine "Elini Korna'dan Çek" projesi
Gürültü kirliliğine "Elini Korna'dan Çek" projesi
Afyonkarahisar Emniyet Müdürülüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi, "Elini Korna'dan Çek" projesi kapsamında gürültü kirliğini engellemeyi hedefliyor -Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Çetin: "Gürültü kirliliği insan hayatını, hormonları ve kişinin sağlıklı yaşamını olumsuz etkileyen unsurlardır"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Emniyet Müdürülüğü  Toplum Destekli Polislik Şubesi, "Elini Korna'dan Çek" projesi kapsamında gürültü kirliğini engellemeyi hedefliyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nce gürültü kirliğine neden olan gereksiz korna basılmasını engellemek için "Elini Korna'dan Çek" projesini başlattı. Proje kapsamında, şehrin önemli kavşak ve noktalarında taksi ve dolmuş sürücülerine uyarıda bulunuldu.

Sürücülerin bilgilenmesi için broşür ve araçlarına konulmak üzere uyarı etiketi dağıtıldı. Yaklaşık bir ay sürecek projeyle şehirde gereksiz korna basımının engellenmesi hedefleniyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Hüseyin Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar'ın küçük bir şehir olmasına karşın yoğun bir trafiğin bulunduğunu söyledi.

Minibüs ve araçların sürekli korna basarak vatandaşları rahatsız ettiklerini dile getiren Çetin, "Bizlerde Valilik ve İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde başlattığımız proje kapsamında, sessiz bir ortam oluşturmak istiyoruz. Yaşlı, öğrenci ve rahatsızlığı bulunan kimselere yardımcı olmak için böyle bir proje başlattık" şeklinde konuştu.

Dünya Sağlık Örgütü'nün en önemli stres nedenini gürültü olarak açıkladığını hatırlatan Çetin, "Gürültü kirliliği insan hayatını, hormonları ve kişinin sağlıklı yaşamını olumsuz etkileyen unsurlardır. Bu kapsamda vatandaşlarımızın güzel bir hayat sürebilmeleri arzusundayız. Tüm taksi  ve otobüs şoförlerimizle birebir eğitim vererek duyarlılığa çağırıyoruz. Böylece Afyonkarahir'da sessiz bir ortamın olacağını ümit ediyoruz" dedi.