İGM Başkanı Sel, 2016 yılı bütçesini açıkladı

İGM Başkanı Sel, 2016 yılı bütçesini açıkladı
İGM Başkanı Sel, 2016 yılı bütçesini açıkladı
- Afyonkarahisar İGM Başkanı Sel: - "Kapanan beldelere 16 milyonluk su ve kanalizasyon hizmeti projelendirilmesi yapıldı"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Salih Sel, kapanan beldelere 16 milyonluk su ve kanalizasyon hizmeti projelendirilmesi yapıldığını bildirdi.

Sel, bir kafede düzenlediği basın topantısında, İl Genel Meclisi olarak kapanan beldelerin sorunlarını öncelikli olarak çözmeye çalıştıklarını söyledi.

 İl Özel İdaresi bütçesinin 2016'da 140 milyon lira olarak belirlendiğini belirten Sel, İl Genel Meclisi'nde AK Parti, MHP ve CHP'li üyelerin uyum içinde çalıştığını, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği'nin de bu uyuma dahil olduğunu aktardı.

Önümüzdeki dönem daha büyük hizmetlere imza atacaklarını ifade eden Sel, şöyle konuştu:

"Afyonkarahisar'da nüfusu 2 binin altında kalan 49 belde kapandı. İl Özel İdaresinin çalışmalarında en büyük sıkıntı kapanan beldeler. Kapanan beldeler su ve kanalizasyon konusunda çok geriler. Geçen sene su ve kanalizasyon çalışması en çok kapanan beldelerde yapıldı. Bu sene bütçe yaparken bizi en çok zorlayan konu kapanan beldeler oldu. Zamanla gördük ki; bu konuda hükümetimiz çok doğru bir karar almış. Kapanan beldelere 16 milyonluk su ve kanalizasyon hizmeti projelendirilmesi yapıldı. 8 milyon lirası ödendi yani işi bitti geriye kalan kısım da devam ediyor. Kapanan beldelerden yaklaşık 40 milyon lira borç geldi. Halen hacizlerini kaldıramadığımız araçlar var."

Sel, Uydukent'te yapımı süren İl Özel İdaresi'nin yeni binasının da 2016 yılı içinde teslim alınacağını belirterek, "Biz şu anda 4 ayrı birim olarak, ayrı ayrı binalarda hizmet veriyoruz. Yeni binamız tamamlandığında tüm hizmet birimleri bir arada olacak. Daha verimli ve daha hızlı çalışarak vatandaşlarımızın istek ve taleplerine çözüm bulacağız" diye konuştu.