İhsaniye, yeni belediye binasına kavuşacak

İhsaniye, yeni belediye binasına kavuşacak
İhsaniye, yeni belediye binasına kavuşacak
AFYONKARAHİSAR (AA) - İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, ilçeye yakışır bir Belediye hizmet binasının inşaatı için hazırlıklara başladıklarını...

AFYONKARAHİSAR (AA) - İhsaniye Belediye Başkanı Şaban Çabuk, ilçeye yakışır bir Belediye hizmet binasının inşaatı için hazırlıklara başladıklarını belirtti.

Çabuk, ilçede yeni bir Belediye hizmet binası inşa edileceğini söyledi.

İller Bankası ile görüşmeler yaptıklarını ifade eden Çabuk, "Belediye hizmet binası için İller Bankası ile süreç devam ediyor, ihalesi yapılacak. Zemin üstü 3 kat. 3. kat toplantı salonu ve hizmet alanı olacak" dedi.

İki katın belediye hizmet binası, en alt katın da ticari alan olacağını kaydeden Çabuk, "İlçeye yakışır bir Belediye hizmet binası inşaatı için hazırlıklara başladık. Yaklaşık 900 metrekare arsa içinde, 700 metrekarelik kapalı alanda hizmet vereceğiz. Bu bina için, 1.1 milyon liralık kredi onaylattık. Ekim'in 5'inde inşaat için yıkım başlayacak. İhalesi bittikten sonra yapılmaya başlanacak. Daha sonra, oradaki dükkanları satıp bu bina için çalışmalar yapacağız" diye konuştu.