İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Vali Güner'i ziyaret etti

İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Vali Güner'i ziyaret etti
İl İnsan Hakları Kurulu üyeleri, Vali Güner'i ziyaret etti
- Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Vali Yardımcısı Adem Uslu başkanlığında İl İnsan Hakları Kurulu üyelerini makamında kabul etti

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Vali Yardımcısı Adem Uslu başkanlığında İl İnsan Hakları Kurulu üyelerini makamında kabul etti.

Kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum örgütü temsilcilerinin de hazır bulunduğu ve karşılıklı bilgi alış verişinin yapıldığı ziyarette, Vali Güner'e konukları tarafından çiçek takdim edildi.

Güner, insanların her şeyin en iyisine, en güzeline ve en değerlisine layık olduğunu kaydetti.

İnsan haklarının bütün insanlığın ortak değeri, tüm uygar ülkelerin ortak paydası olduğunu belirten Güner, şöyle devam etti:

"İnsan hakları, kişiyi kendi özüyle yaşatacak kurallardır. İnsanlar arasında hiçbir zaman ayırım gözetmeksizin onlara hür ve eşit davranmak insan hakları kavramının gereğidir. Ülkemizde de insan haklarının korunması ve daha da ileri düzeye getirilmesi, devletimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Her alanda büyüyen ve gelişen ülkemizde halkımızın istekleri, beklentileri ve çağın gerekleri doğrultusunda birçok alanda önemli ilerlemeler kaydedilmiştir. Bu konuda görev sadece devlete değil bireylere, sivil toplum örgütlerine ve medyaya da düşmektedir. Ben ilimizde bu görevin layıkıyla yürütüldüğüne inanmaktayım. Bu ortamın sağlanmasında gayret edenlere ve özverili çalışmaları sürdüren herkese teşekkürlerimi sunuyor, ilimizin, ülkemizin ve dünyanın Dünya İnsan Hakları Gününü kutlarım."