Jandarmadan "Eğlencemize Kursun Sıkmayalım" pankartı

Jandarmadan "Eğlencemize Kursun Sıkmayalım" pankartı
Jandarmadan "Eğlencemize Kursun Sıkmayalım" pankartı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde düzenlenen futbol müsabakasında, İlçe Jandarma Komutanlığı sporcuları sahaya "Eğlencemize...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde düzenlenen futbol müsabakasında, İlçe Jandarma Komutanlığı sporcuları sahaya "Eğlencemize Kursun sıkmayalım" pankartıyla çıktı.

Sandıklı Kaymakamlığı'nca düzenlenen futbol müsabakasında, İlçe Jandarma Komutanlığı spor takımı ile İlçe Ticaret Borsası takımı karşılaştı. 

Jandarmanın takımı, sahaya düğünlerde silahların kullanılmasını engellemeye yönelik "Eğlencemize Kurşun Sıkmayalım" pankartıyla çıktı. Karşılaşma, İlçe Jandarma Komutanlığı takımının 5-4 üstünlüğü ile sona erdi.

Sandıklı İlçe Kaymakamı Faik Arıcan, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, düzenledikleri futbol turnuvasının tüm hızıyla sürdüğünü söyledi.

Bugün İlçe Jandarma Komutanlığı'nın takımı ile İlçe Ticaret Borsa'sı takımının karşılaştığını ifade eden Arıcan, "İlçe Jandarma Komutanlığı'mız bir pankart ile saha ya çıktı. Burada amaçladıkları konu düğün sezonu başladı. Düğünlerde silah atılmasını önlemek. Kendilerine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da bu konuda duyarlı olmalarını istiyorum" dedi.

İlçe merkezlerinde polisin kırsal kesimlerde ise jandarmanın gerekli uyarılarda bulunduğunu ifade eden Arıcan, gerekli izinlerin alınmasıyla havai fişek atılmasına izin verildiğini ancak silah sıkılmasının kesinlikle izin verilmediğini kaydetti.