Kadir Gecesi'ne doğru

Kadir Gecesi'ne doğru
Kadir Gecesi'ne doğru
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, yaklaşan Kadir Gecesi'ne ilişkin bir mesaj yayımladı.Ürün, mesajında, rahmet,...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti  Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün, yaklaşan Kadir Gecesi'ne ilişkin bir mesaj yayımladı.

Ürün, mesajında, rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşılanan Kadir Gecesi'nin herkes açısından vazgeçilmez önem ve değerde olduğunu belirtti.

Kur'an-ı Kerim'in rahmet mesajlarının tüm insanlığı kuşatmak üzere gönderildiğini ifade eden Ürün, "Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerifin son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesini idrak etmenin coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Kadir Gecesi, Kuran-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği ay olması bakımından kutsal bir öneme sahiptir ve yine Kuran-ı Kerimde buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı bir gecedir" ifadelerini kullandı.

Ürün, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Rahmet mesajları tüm insanlığı kuşatmak üzere gönderilmiş olan bütün insanları karanlıklardan aydınlığa çıkarmada sunduğu şaşmaz ve eskimez ölçülere sahiptir. Kadir Gecesi rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Kur'an-ı Kerim bu kutlu gecede inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edilmiştir. Bu duygu ve düşünceler içinde bütün vatandaşlarımızın, soydaşlarımızın ve topyekun İslam aleminin mübarek Kadir gecelerini en içten dileklerimle kutluyor, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi feyizlendirmesini Cenab-ı Mevla'dan niyaz ediyorum."