Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı
Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı
- Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Arap: "8 etabın toplamında verilmiş olan hibe miktarından fazla olması ilimizin yatırımlara olan ilgisini göstermiştir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) kapsamında, 8 etabın toplamında verilmiş olan hibe miktarından fazla olması Afyonkarahisar'ın yatırımlara olan ilgisini gösterdiğini belirtti.

Arap, yaptığı yazılı açıklamaya göre, KKYDP 9. etap başvurularının değerlendirilmesi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca sona erdiği, müracaatları gerçekleştirilmiş 39 projenin tamamının onaylandığını ifade etti.

KKYDP'ye her geçen gün ilginin arttığını ifade eden Arap, "Bu sayede yeni yatırımlar ve yeni istihdam alanları ilimize kazandırılmaktadır. 9'uncu etapta talep edilen hibe miktarının; 8 etabın toplamında verilmiş olan hibe miktarından fazla olması ilimizin yatırımlara olan ilgisini göstermiştir" ifadelerini kullandı.

Arap, açıklamasında şunları kaydetti:

"Uygun bulunan 39 projenin toplam bedeli ortalama 50 milyon lira  olup, hibeye esas proje tutarı yaklaşık 48 milyon liradır. 39 proje için yatırımcılarımız tarafından talep edilen hibe miktarı yaklaşık 24 milyon liradır. 9'uncu etaba kadar ilk 8 etapta toplam 89 proje uygulanmış olup, bu projelerin toplam yatırım tutarı yaklaşık 45 milyon lira ve verilen hibe miktarı 21,5 milyon liradır. Onaylanmış projelerle ilgili yatırımcılarımızın hibe sözleşmesi öncesinde il müdürlüğümüze müracaat etmeleri gerekmektedir"