Kore gazisine anlamlı hediye

Kore gazisine anlamlı hediye
Kore gazisine anlamlı hediye
- Dinar'da yaşayan Kore Savaşı gazisine, Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi tarafından biblo armağan edildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Güney Kore'nin Ankara Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Kurmay Albay Jooseong Han, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde yaşayan Kore Savaşı gazisi Yusuf Sağlam'a, "Türk askeri" figürlü biblo hediye etti.

Han,  Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Dinar Temsilciliğini ziyaret etti. Dernek temsilcisi Cengiz Kartal ile görüşen Han, burada ayakkabı boyacılığı yapan Yusuf Sağlam'a, Türk askerini simgeleyen biblo verdi.

Türkiye'nin, Kore Savaşı'nda aktif yer aldığını dile getiren Han, Kore'de gazi olan Türk dostlarını ziyaret etmek istediklerini belirtti.

Han, Türkiye'nin bu savaşta 741 askerini şehit verdiğini hatırlatarak, "Şehit düşen askerlerin yanı sıra 2 bin 147 asker de yaralanmıştır. Kore'de savaşan Yusuf Sağlam'a teşekkür etmek için buraya geldik. Her şey için teşekkürler" diye konuştu.

Yusuf Sağlam ise Türk milletinin dünyada eşi benzeri görülmemiş destanlar yazdığını ifade ederek, Han'a teşekkürlerini sundu.