Köy konağını imece usulü yapıyorlar

Köy konağını imece usulü yapıyorlar
Köy konağını imece usulü yapıyorlar
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Yumruca köyünde yaşayan vatandaşlar, boş vakitlerini geçirebilecekleri köy...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesine bağlı Yumruca köyünde yaşayan vatandaşlar, boş vakitlerini geçirebilecekleri köy konağını imece usulü yapıyorlar.

Hayırsever biri kimse tarafından köy konağı yapımı için 6 bin tuğla verilmesiyle başlayan köy konağı yapımı devam ediyor. Köyde sırasıyla tarım işlerinden vakit bulan erkek ve bayanlar el ele vererek köy konağı inşaatına katkı sağlamaya çalışıyor.

Köyde, Kur'an kursuna giden çocuklarda kurs bitiminde köy konağına gelerek tuğla taşınmasında yardım ediyor.

Köy konağı yapımına sıfır bütçe ile başladığını belirten Yumruca Köyü Muhtarı Davut Yüce, köy konağının köyün en acil ihtiyaçlarının başında geldiğini belirtti.

Yüce, Manisa'nın Salihli ilçesinde oturan bir kimse tarafından 6 bin tuğla göndermesiyle başladığını belirterek, "Köy konağımızın şu anda kolonları yapılıyor. Hayırsever kardeşimizin bu hareketi bizleri harekete geçirdi ve bizde bugün köy konağı inşaatına sıfır bütçe ile başladık" dedi.

Köy sakinleri işlerinden arta kalan zamanlarda kendi istekleri üzerine gelerek köy konağının yapımına yardımcı olmaya çalıştıklarını belirten Yüce, şunları anlattı:

"Çocuklarda Kur'an kursu sonunda gelerek bizlere tuğla taşıyarak katkı sağlamaya çalışıyor. Ben hayırsever vatandaşlarımızdan destek bekliyorum. Köyümüzde vatandaşların oturabileceği boş vakitlerini geçirebileceği bir köy konağını köyümüze kazandırmak istiyoruz."