Marmara Depremi'nin 16. yılı

Marmara Depremi'nin 16. yılı
Marmara Depremi'nin 16. yılı
- AKUT Ekip Lideri Uğurluoğlu: "Afyonkarahisar'da yaşayan vatandaşlarımızın deprem gerçeğini göz ardı etmemeleri gerekmektedir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - AKUT Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu, Afyonkarahisar'da yaşayan vatandaşların deprem gerçeğini gözardı etmemeleri gerektiğini söyledi.

Uğurluoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 1999'da meydana gelen ve resmi rakamlara göre 17 bin 480 kişinin hayatını kaybettiği, 23 bin 781 kişinin yaralandığı, 285 bin konut ve 43 bin işyerinin hasar gördüğü, 500 bini aşkın kişinin evsiz kaldığı Marmara Depremi'nin yıldönümünde vatandaşları bilgilendirdiklerini belirtti.

Afyonkarahisar'ın birinci derecede deprem kuşağı üzerinde olduğunu dile getiren Uğurluoğlu, "1995 Dinar ve 2002 Çay ve Sultandağı olmak üzere yakın geçmişinde iki büyük ve yıkıcı depremin yaşanması şehrimizin deprem konusunda her an, her şeye hazırlıklı olması gerektiğinin göstergesidir. Bu nedenle de Afyonkarahisar'da yaşayan vatandaşlarımızın deprem gerçeğini gözardı etmemeleri gerekmektedir" ifadelerini kullandı. 


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Afyonkarahisar

  ,

  AKUT

  ,

  Çay

  ,

  Konut

  ,

  Resmi