Mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesi

Mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesi
Mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesi
AFYONKARAHŞSAR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Afyonkarahisar'daki çiftçilere, 2014 yılı mazot, kimyevi gübre ve toprak...

AFYONKARAHŞSAR (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Afyonkarahisar'daki çiftçilere, 2014 yılı mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteklemesi olarak yaklaşık 30 milyon lira ödeneceğini bildirdi. 

Arap, yaptığı yazılı açıklamada, 2014 yılı mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği müracaatlarının 31 Aralık 2014'te sona erdiğini ifade etti. 

İl genelinde yaklaşık 42 bin 744 çiftçiye toplam 29 milyon 783 bin 919 lira mazot, gübre ve toprak analizi desteklemesinin yapılacağını belirten Arap, şunları kaydetti:

"01.09.2013 tarihi ile 31.12.2014 tarihleri arasında belgelerini tamamlayarak il/ ilçe müdürlüğümüze müracaat eden çiftçilerimizin bilgilerini gösterir icmal listesi 10 gün süreyle askıda kalmak üzere ilgili köy-mahalle muhtarına,  belediye başkanlığına teslim edilmiştir. Değerli üreticilerimizin belirtilen tarih aralığında askı listelerinde kendileri ile ilgili bilgileri kontrol etmeleri gerekmekte olup muhtemel eksiklik ve hataları gidermek noktasında il/ilçe müdürlüklerimize başvurmaları önemle duyurulur."