Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti'den Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Ürün, Özkaya ve Sıvacı ile CHP'li Kayıkçı ve MHP'li Parsak'a mazbataları verildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'dan milletvekili seçilen  AK Parti 'li Halil Ürün, Ali Özkaya ve Remziye Sıvacı, CHP 'li Burcu Kayıkcı ile MHP 'li Mehmet Parsak mazbatalarını aldı.

Afyonkarahisar Adliyesi'ne partilileriyle ayrı zaman dilimlerinde gelen milletvekillerine, İl Seçim Kurulu Başkanı Elvan Kaplan tarafından mazbataları verildi.

Ürün, mazbatasını aldıktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, "Mazbata dediğimiz olay, halkın iradesini, sandıktan çıkan iradenin kimi seçtiğinden ibarettir" dedi.

Özkaya da aldığı mazbatanın Afyonkarahisar başta olmak üzere Türkiye 'ye hayırlar getirmesini temenni etti.

Çok önemli bir sorumluluk yüklendiklerini dile getiren Özkaya, "Milletimizin vekaletini aldık. Bu vekalet inşallah hakkıyla yerine getirilecektir. Bundan tüm vatandaşlarımızın emin olmasını istiyorum" diye konuştu.

Kayıkcı ise çok mutlu olduğunu, milletvekilliğinin çocukluk hayali olduğunu anlatarak, "Bunu, bugün itibariyle gerçekleştirmiş olduk. Bununla ilgili bizimle gecesini gündüze katarak çalışan herkese teşekkür ediyorum" ifadesini kullandı.

Parsak, aldıkları mazbatanın hayırlara vesile olmasını diledi.