Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- AK Parti'den Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Özkaya ve Özkal mazbatasını aldı - Bakan Eroğlu: "Yeni Türkiye'ye yeni bir anayasa elzemdir. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Gerekirse referanduma gidilir. Neticede biz yolumuza devam edeceğiz. Onların keyfini bekleyecek halimiz yok"

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti'den Afyonkarahisar Milletvekili seçilen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve Hatice Dudu Özkal'a mazbataları verildi.

Bakan Eroğlu ile Özkaya ve Özkal, Afyonkarahisar Adliyesi'ne gelerek mazbatalarını İl Seçim Kurulu Başkanı Hülya Eray'dan aldı.

Daha sonra partisinin il başkanlığına geçen Eroğlu, burada düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım seçiminin AK Parti'nin zaferiyle değil, milletin ve Türkiye'nin zaferiyle sonuçlandığını belirtti.

Türkiye'de her iki kişiden birisinin AK Parti'li olduğunu dile getiren Eroğlu, "78 milyonun hizmetkarıyız. Hiçbir ayrım yok, herkese eşit muamele yapacağız. Bütün Türkiye'yi, milletimizi kucaklayacağız. Bize oy versin ya da vermesin hiçbir önemi yok, hepsi bizim kardeşimizdir" dedi.

Eroğlu, AK Parti'nin sözünün eri bir parti olduğunu, seçim beyannamesindeki vaatlerin tek tek yerine getirileceğini söyledi.

Bir basın mensubunun, 'Yeni bakanlıkların kurulumuna ilişkin düzenleme Bakanlar Kurulu'nda gündeme geldi mi?' sorusuna Eroğlu, seçimden sonra Bakanlar Kurulu'nun henüz toplanmadığını anımsattı.

Bakanlar Kurulu'nun pazartesi günü toplanmasının beklendiğini anlatan Eroğlu, şunları kaydetti:

"Zaten şu anda bir çalışma yapılıyor. Daha önceleri de  bazı düşüncelerimiz vardı. Yeni bakanlıklar muhtemel olabilir. Bazılarının birleştirilmesi, bazı birimlerin diğer bakanlıklarda toplanması gibi çalışmalar yapılıyordu. Seçimlerden önce de esasen Sayın Başbakanımız, bizlerden bakanlıkların yeni yapılanması noktasında görüşlerimizi almıştı. Ben de bir görüşü yazarak kendisine arz etmiştim. Şu anda bir çalışma yapılıyor, netleşmiş değil. Pazartesi belki gündeme gelebilir."

- "Yeni Türkiye'ye yeni bir anayasa elzemdir"

Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili başka bir soru üzerine Eroğlu, "Yeni Türkiye'ye yeni bir anayasa elzemdir. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Gerekirse referanduma gidilir. Neticede biz yolumuza devam edeceğiz. Onların keyfini bekleyecek halimiz yok. Yola devam diyoruz. Millet için ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.

Eroğlu, ardından, kent merkezindeki İmaret Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından esnafı ziyaret etti.