Mursi hakkında verilen idam kararına tepkiler

Mursi hakkında verilen idam kararına tepkiler
Mursi hakkında verilen idam kararına tepkiler
- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye verilen idam cezası, Afyonkarahisar'da protesto edildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Mısır'da darbeyle görevden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararı, Afyonkarahisar'da sivil toplum kuruluşlarınca protesto edildi.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü Ahmet Ertürk, PTT önünde düzenlenen eylemde Sivil Toplum Platformu adına yaptığı konuşmada, Mısır'da yaşanan hukuksuz idam kararlarını protesto etmek için bir araya geldiklerini belirtti.

Zulme sessiz kalanların, aynı akıbete uğrayacaklarını ifade eden Ertürk, "Unutulmasın ki dünya 5'ten büyüktür. Demokrasi , insan hak ve hürriyetinin sadece bazı milletlerce hak edildiğini varsayan sistemler asla ayakta kalmayacaktır. Bizler, dünya sussa da asla susmayacağız. Zalime, kimlik sormaksızın karşı çıkacak, mazlumun kim olduğuna bakmaksızın yanında olacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Mursi ve yönetiminin derhal görevinin başına dönmesi gerektiğini aktaran ?Ertürk, "Mısır halkı yalnız değildir. Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Mursi ve arkadaşları asla yalnız değildir. Kardeşlerimizin canı bizim canımızdır. Buna asla müsaade etmeyiz ve ettirmeyeceğiz" diye konuştu.