Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Vatandaşlar hastane yolunda, hastane önünde kuyruklarda beklemekten neredeyse hayatını kaybediyorken şimdi istediği yerde tedavi olabiliyor ve istediği yerden ilaç alabiliyor"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, vatandaşların hastane yolunda, hastane önünde kuyruklarda beklemekten neredeyse hayatını kaybediyorken şimdi istediği yerde tedavi olabildiğini ve istediği yerden ilaç alabildiğini bildirdi.

Eroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, termal turizminin başkenti Afyonkarahisar'ın sağlık turizminin de başkenti olma yolunda hızla ilerlediğini kaydetti.

Afyon Kocatepe Üniversitesi'nin (AKÜ) 30 bin metrekare kapalı alana sahip "180 Yataklı Onkoloji ve Hematoloji Hastanesi ile Radyasyon Nükleer Tıp Ünitesi"nin ihale tamamlanma sürecinin devam ettiğini belirten Eroğlu, şöyle devam etti:

"Hastane binasının bir bölümü olan radyoterapi ünitesi 2015 yılı eylül ayı içinde tamamlanarak, hastane ana binasının tamamlanması beklenmeden hizmet vermeye başlayacak. Bu yeni hastane bünyesinde ' Çocuk onko-hematoloji kemoterapi ünitesi, yetişkin kemoterapi ünitesi, pediatrik ve erişkin kemik iliği nakil ünitesi, endoskopi ünitesi, outpatient kliniği, cerrahi onkoloji, jinekolojik onkoloji, bronkoskopi ünitesi, radyoloji ünitesi, afarez ünitesi, tıbbi onkoloji ünitesi, psikoonkoloji ünitesi' gibi birimler bulunmakla birlikte toplam 10 adet ameliyathane, 79 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi yer alacak."

Eroğlu, AKÜ Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Afyonkarahisar'ın ismini Türkiye 'ye duyurduğunu vurguladı.

Sağlık alanında yapılan güzel çalışmalarla da Afyonkarahisar'da dönüşümlerin yaşandığını ifade eden Eroğlu, şunları belirtti:

"Vatandaşlar hastane yolunda, hastane önünde kuyruklarda beklemekten neredeyse hayatını kaybediyorken şimdi istediği yerde tedavi olabiliyor ve istediği yerden ilaç alabiliyor. Afyonkarahisarlılar hastanelerde koğuşlarda yatarken, şimdi 5 yıldızlı hastanelerde tedavi oluyorlar. Ayrıca bu tesisle geçtiğimiz Cumhuriyet Bayramı'nda Afyonkarahisarlılara verdiğimiz müjdelerden birini hayata geçirmenin gururunu da yaşıyoruz. Afyonkarahisar'da her alanda destansı dönüşümler yaşandı. Eğitimden ulaşıma, sağlıktan barınmaya her alanda Afyonkarahisar'a yatırım sağanağının bundan sonra da devam edecek."