Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Bizler, milletten aldığımızı yine devlete vererek, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Şu anki çalışma ve başarımızı sizlerin bizlere olan güvenine ve desteğine borçluyuz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bizler, milletten aldığımızı yine devlete vererek, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Şu anki çalışma ve başarımızı sizlerin bizlere olan güvenine ve desteğine borçluyuz" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar'da inşa edilecek 72 tesisten 44'ünün açılış, 28'inin ise temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'a her geldiğimizde ayrı bir mutluluk, ayrı bir heyecan yaşadığını söyledi.

Afyonkarahisar'da olduğu gibi tüm Türkiye 'de birçok başarıya imza attıklarını dile getiren Eroğlu, "Benim bakanlığım döneminde yapımı çok kısa zamanlar alan baraj, gölet, içme suyu tesisi, taşkın koruma gibi şu anda sayamayacağımız kadar tesisi ülkemize kazandırdık. Bundan sonra da kazandırmaya devam edeceğiz. Bizler, milletten aldığımızı yine devlete vererek, ülkemize en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. Şu anki çalışma ve başarımızı sizlerin bizlere olan güvenine ve desteğine borçluyuz" diye konuştu.

Eroğlu, bu sene açılış ve temel atma mevsimini yeni başlattıklarını bunu da Türkiye'de ilk defa Afyonkarahisar'da gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Dolayısıyla Afyonkarahisar kalbimizin en derin yerindedir. Bakanlığımız çalışmalarında destanlar yazdık. Zaten geçmişte bir gölet, 22 yılda 45 milyon liraya bitmezdi. Şimdi biz bırakın göleti, barajı 18 ayda 4,5 milyon liraya bitiriyoruz. İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir. Bu dünya geçicidir. Mühim olan ahirete bir şeyler götürmektir. Bizler yaptığımız hizmetleri, halkımıza faydasına olacak işlerimizden aldığımız manevi kazancı ahirete götürmeye çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Kendilerinin bin günde bin gölet inşa ettiklerini ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Daha önce 60 yılda 400 gölet inşa edilmiş. Biz, 76 ilin su meselesini kökünden çözdük. Bakın 'kurak zamanlarda birçok ilde su sıkıntıları yaşanacak' dediler ama hiçbir sıkıntı yaşanmadı, Allah'ın izniyle bundan sonra da yaşanmayacak. Bizler büyük düşünüyoruz. Şimdi çok önemli bir şeyi açıklıyorum. 2019 yılına kadar 78 adet baraj ve göleti Afyonkarahisar'a kazandırmış olacağız. Bu rakam rekordur. Yaklaşık 875 bin dekar araziyi modern sulamayla sulayacak ve bu sayede tüm çiftçilerimize yılda yaklaşık bir milyar lira kazandırmış olacağız. Zenginlik ve refah budur." 

Konuşmaların ardından Eroğlu, Vali Hakan Yusuf Güner, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve diğer protokol üyeleri tarafından açılış ve temel atma butonlarına basılarak, 44 tesisin açılışı, 28 tesisin de temel atma töreni gerçekleşti.