Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "İleri derece arıttığımız atık suları, sulamada kullanmak için ilk çalışmamızı Afyonkarahisar'da başlatıyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İleri derece arıttığımız atık suları, sulamada kullanmak için ilk çalışmamızı Afyonkarahisar'da başlatıyoruz" dedi.

Eroğlu, Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Karahisari Yerleşkesi yakınında yapılacak 300 yataklı kız öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı. Eroğlu, törende yaptığı konuşmada, Afyonkarahisar'ın çok fazla geliştiğini ve gelişmeye de devam edeceğini söyledi.

Afyonkarahisar'da yapılan yatırımların haddi ve hesabı olmadığını dile getiren Eroğlu, "Afyonkarahisar'a yapılan yardımları anlatmaya çalışsam sabaha kadar sürer. Afyonkarahisar 2003 yılında köy gibiydi. Otogar vardı, gelmeye utanırdım, her taraf pislik içerisindeydi. Hastaneler berbattı. Ankara 'ya gitmek bir problemdi. İstanbul 'a giderken bir kamyonun arkasına takılır saatlerce çıkamazdık. 10-12 saatte İstanbul'a giderdik" dedi.

Eroğlu, yapılan çalışmalarla dağların delinerek Afyonkarahisar'ı İstanbul'a bağladıklarını belirtti.

Afyonkarahisar'a çok önemli bir müjde vermek üzere geldiğini anlatan Eroğlu, "İleri derece arıttığımız atık suları, sulamada kullanmak için ilk çalışmamızı  Afyonkarahisar'da başlatıyoruz. Arıtılmış atık sular artık bundan sonra sulamada kullanılacak. Onun da müjdesini ilk kez vereyim, hayırlı olsun" dedi. 

- "Gelsinler yurt yapsınlar"

Eroğlu, öğrenciler için yurtların çok önemli olduğunu bildirdi.

Yurt yaptırmak isteyen sivil toplum kuruluşlarına her türlü desteği vereceklerini anlatan Eroğlu, şunları söyledi:

"Üniversitemizin yurtlarını gezdiğim sıralarda, talebeler yurt talebinde bulunmuştu. Bir takım talepleri oldu. Üniversitenin yakınında bir yer bulduk, gerekli çalışmalar yapılıyor. Onlara, sivil toplum kuruluşlarına yer tahsis edebiliriz. Gelsinler yurt yapsınlar. Yurt kapasitesini sürekli arttırmamız lazım. Afyonkarahisar'a tek üniversite yetmiyor, ikincisini daha yapalım gibi düşünmemiz lazım. Afyonkarahisar, eğitimin de merkezi olacak."

Konuşmanın ardından yurt inşaatının temeli atıldı.