Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "ANKA insansız hava araçlarını yaptık. İyiki yapmışız, bakın onlardan aldığımız istihbaratla bu PKK terör örgütünün inlerini, inin kapısına varıncaya kadar tespit edip o noktada vuruyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "ANKA insansız hava araçlarını yaptık. İyiki yapmışız, bakın onlardan aldığımız istihbaratla bu PKK terör örgütünün inlerini, inin kapısına varıncaya kadar tespit edip o noktada vuruyoruz" dedi.

Eroğlu, Sultandağı ilçesindeki bayramlaşma merasiminde yaptığı konuşmada, AK Parti 'nin icraatlarını anlattı ve ekonomi alanında destan yazdıklarını söyledi.

Dünyada yaşanan ekonomik krizlere rağmen Türkiye 'de kriz yaşanmadığını dile getiren Eroğlu, "Yine dört dörtlük büyüdük. Peki dünyada özellikle geçmişte savunma sanayiye ait araçlar gereçler, askeriyenin silah ve mühimmat ihtiyacı yurt dışından temin ediliyordu. Şimdi bunu kim yapıyor? Türkiye yapıyor" dedi.

Bakan Eroğlu, "Çünkü Atak helikopterini yapan biziz, Göktürk uydusunu uzaya fırlatarak 'Türkiye uzayda da var' diyen biziz. ANKA insansız hava araçlarını yaptık. İyiki yapmışız, bakın onlardan aldığımız istihbaratla bu PKK terör örgütünün inlerini, inin kapısına varıncaya kadar tespit edip o noktada vuruyoruz. Türkiye böyle güçlüdür. Ama gücü aziz milletimizden alıyoruz" diye konuştu.

1 Kasım'da yapılacak seçimlerin önemine dikkati çeken Eroğlu, "Tabi milletimizin takdiri neyse o, elbette o olacak ama özellikle siyasi istikrarın ne kadar önemli olduğu ortaya çıktı. Milletimiz inşallah sağ duyusuyla gereğini yapacaktır. Bu vesileyle seçimlerin huzur içinde geçmesini temenni ediyorum" diye konuştu. 

Eroğlu, daha sonra Bolvadin ilçesindeki bayramlaşma merasimine katıldı.