Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Gençlere diyorum ki büyük düşünün. Çünkü geleceğin Türkiye'si daha büyük olacak. Çünkü biz artık çok güçlüyüz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Gençlere diyorum ki büyük düşünün. Çünkü geleceğin Türkiye 'si daha büyük olacak. Çünkü biz artık çok güçlüyüz" dedi.

Bolvadin ilçesine gelen Bakan Eroğlu, ilçe meydanında düzenlenen toplu temel atma ve açılış törenine katıldı. Eroğlu, törende yaptığı konuşmada, bugüne kadar ülke genelinde sayısız tesis açılışı yaptıklarını belirtti.

Sadece son 15 günde 20 ilde 1 milyar liradan fazla yatırım bedeli olan birçok tesisin açılış ve temel atmasını gerçekleştirdiğini ifade eden Eroğlu, "Peki bu nasıl oluyor? Türkiye'de böyle bir şey var mıydı? Yoktu, çünkü neden eski Türkiye tamamen iflas etmişti" dedi.

Eroğlu, Türkiye'nin geçmişte IMF'ye borçlu, vatandaşına borçlu, 22 bankası hortumlanmış bir ülke haline getirildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 "Yani Türkiye ekonomisi tamamen batmıştı. Peki bu ekonomiyi kurtaran, dünyanın en büyük 16. ekonomisi yapan kimdi? Recep Tayyip Erdoğan 'dı. Çünkü şu anki Cumhurbaşkanımız, Başbakanlığı döneminde büyük düşündü. 'Paradan 6 sıfır atılamaz' diyorlardı. Hatta bazı köşe yazarları 'paradan 6 sıfır atılırsa ben kalemimi kırarım' dedi. Sıfırları attık, IMF'ye olan 23,5 milyar dolar borcu ödedik. Artık başı dik bir Türkiye var."

Dünyanın en büyük oluşumlarından G-20'nin dönem başkanlığını Türkiye'nin yaptığını aktaran Eroğlu, "Allah'a şükür bundan gurur duyuyoruz. İşte yeni Türkiye bu" ifadelerini kullandı.

Gençlere seslenen Eroğlu, "Gençlere diyorum ki büyük düşünün. Çünkü geleceğin Türkiye'si daha büyük olacak. Çünkü biz artık çok güçlüyüz. Kendi barajlarımızı yapan, Akdeniz'in içinden 107 kilometre boru geçirerek Kıbrıs'a su götüren, dünyanın en büyük havaalanlarını yapan biziz. Sultan Abdülhamit'in rüyası olan Marmaray'ı yapan biziz. 17 bin 500 kilometre bölünmüş yol yapan biziz" diye konuştu.

Bakan Eroğlu ve diğer protokol üyeler, butona basarak toplam maliyeti 38 milyon lira olan 24 tesisin toplu temel atma ve açılışını gerçekleştirdi.

Törene, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, AK  Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ve çok sayıda vatandaş katıldı.