Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "300 milyon dolara bitecek bir tesisi, 4,5 milyar dolara yaparak Türkiye'yi borçlandırdılar. Dünyanın en büyük soygunu. İşte eski zihniyet bu. AK Parti ile beraber soygun düzeni kaldırıldı"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bir zamanlar, 300 milyon dolara bitecek bir tesisin 4,5 milyar dolara yapılarak Türkiye 'nin borçlandırıldığını belirterek, "Dünyanın en büyük soygunu. İşte eski zihniyet bu. AK Parti ile beraber soygun düzeni kaldırıldı" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulunca bir otelde düzenlenen yemekte yaptığı konuşmada, koalisyon hükümetleri döneminde Türkiye'nin her zaman geriye gittiğini söyledi.

- "Türkiye, hep soyuldu"

Türkiye'nin geçmişte adeta "hep soyulduğunu" söyleyen Eroğlu, şunları kaydetti:

"Kocaeli'nde bizden önce bir arıtma tesisi yaptılar. Arıtma tesisi, bizim yaptığımızdan kapasitesi daha düşük, daha geri teknoloji. Onlar 148 milyon dolara yaptılar, ben dünyanın en ileri ve modern içme suyu arıtma tesisini 18 ayda, 15 milyon dolara yaptım. İste Türkiye bu şekilde soyuluyordu. 300 milyon dolara bitecek bir tesisi, 4,5 milyar dolara yaparak Türkiye'yi borçlandırdılar. Dünyanın en büyük soygunu. İşte eski zihniyet bu. AK Parti ile beraber soygun düzeni kaldırıldı."

- "Pijamayla başbakan karşılanan günleri yaşadık"

Eroğlu, eski Türkiye'de ekonomiyi kontrol eden belli sayıda kişilerin olduğunu vurgulayarak, Anadolu'dakilerin çalışıp vergisini verdiğini ancak ekonomiyi kontrol eden bu güçlerin hiç alın teri dökmediğini dile getirdi.

Bu kişilerin 9 ay vadeli, Hazine garantili borcu devlete verdiğini, ardından hükümeti tehdit ettiğini anlatan Eroğlu, "Hükümete, 'Bak seni yıkarım, şöyle bir Hazine bonosu çıkaracaksın' diyordu. Bizler bu günleri yaşadık. Pijamayla başbakan karşılanan günleri yaşadık, hatta el pençe divan vardı. Ama bunu Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lidere yapamadılar" diye konuştu.

Yemeğe, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban,  İl Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yeşilay ve partililer katıldı.