Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "CHP milletin hasletleriyle, milletin anlayışıyla tamamen ters bir partidir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, " CHP 'nin milletin haslet ve anlayışıyla tamamen ters bir parti olduğunu" söyledi.

Eroğlu, seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı Belediyesini ziyaret etti.

Daha sonra belediye hizmet binası önünde halka hitap eden Eroğlu, "Sandıklı'ya yapılan yatırım, daha önce Afyonkarahisar, Uşak ve Kütahya'nın üçüne birden yapılmıyordu. Eski dönemde rakamlar ortada. Biz sadece Sandıklı'ya, geçmişte üç vilayete yapılan yatırımın tamamından fazla yatırım yapıyoruz" diye konuştu.

- "CHP'den bu millete hayır gelmemiştir"

1 Kasım seçimlerinin, istikrarın devam etmesi adına çok önemli olduğunu vurgulayan Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bakın ' Türkiye 'de istikrar olmasın, tek başına iktidara gelinmesin' diye kimler gayret ediyor. Koalisyonu kimler özlüyor. Ama millet inşallah eski filmleri görmüştür. Türkiye'deki eski manzaraları yaşamıştır. Hep beraber gayret edeceğiz. Bilhassa buradaki CHP'li kardeşlerimize de söyleyeyim. Ben onlara, CHP'li kardeşim diyorum. Çünkü CHP'nin frekansı, buradaki kardeşlerimizin frekansıyla uymaz. CHP milletin hasletleriyle, milletin anlayışıyla tamamen ters bir partidir. CHP'den bu millete hayır gelmemiştir. Şimdiden sonra da gelmez, onlara anlatın. Bahçeli'ye bakarsak, Bahçeli'den Allah aşkına ne olur? Her şeye 'hayır, hayır, hayır'. Ondan sonra kalkıyor, yok hükümeti kuracaktık da... Biz peki teklif ettik, koalisyon kuralım diye, 'hayır' dedin. Gel erken seçim hükümeti kuralım, 'hayır'. Bize destek ver, geçici bir süre için, terör hadisesiyle büyük mücadele yapıyoruz, teröre karşı destek ver, 'hayır'. Peki gel, HDP anayasa gereği hükümet kurarken bakan vermesin, gel sen destek ver, ona da 'hayır'. Mesele memleket meselesi. Onun için her şeye hayır diyen Bahçeli'ye, Sandıklılı MHP 'li kardeşlerim de herhalde gereğini yapacaktır diye düşünüyoruz."

Eroğlu, konuşmasının sonunda Sandıklıspor'a verdikleri desteklere değinerek, "Biz her zaman yardım ediyoruz. Spor konusunda her türlü desteği veren biziz. Hatta ormanda spor için yer ayırıyoruz. Spor tesisleri için destek veriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı da her türlü desteği veriyor" ifadelerini kullandı. 

Ardından, vatandaşlara aşure dağıtan Eroğlu, ilçe esnafını ziyaret etti.