Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Milliyetçilik IMF'ye borçlanmak değildir. Milliyetçilik borcu ödemektir, hatta borç vermektir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milliyetçilik IMF'ye borçlanmak değildir. Milliyetçilik borcu ödemektir, hatta borç vermektir" dedi.

Eroğlu, Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası (ATSO) ile Ticaret Borsası'nın ortaklaşa düzenlediği yönetim kurulu toplantısına katıldı. Daha sonra AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca bir otelde düzenlenen programda esnafla bir araya gelen Eroğlu, 1 Kasım'da yapılacak seçimin Türkiye'de milat olduğunu vurguladı. 

Ya Türkiye'nin büyüyeceğini ya da tekrar eski günlerdeki gibi enflasyonun hortlayacağını, faiz lobisinin tekrar hareket edip yeniden IMF'ye yalvarılacağını öne süren Eroğlu, AK Parti'nin söylediği vaatleri yerine getirdiğini vurguladı.

"Milliyetçilik IMF'ye borçlanmak değildir. Milliyetçilik borcu ödemektir, hatta borç vermektir" diyen Eroğlu, "Bilhassa MHP'ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum. Milliyetçilik dışarıdan helikopter almak değil, ATAK helikopterlerini yapmaktır. Milliyetçilik, 'Uzayda biz de varız' diyip uzaya uydu göndermektir. Milliyetçilik, asrın projesi Kıbrıs'a su götürmektir. Kıbrıs'a 50 yıldır hayal olan suyu biz götürdük" ifadelerini kullandı.

- "Mesele memleket meselesi"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin her şeye "Hayır" dediğini söyleyen Eroğlu, şöyle devam etti:

"Koalisyona 'Hayır' demedi mi? Hep 'Hayır' dedi. MHP'li kardeşlerimden bu sefer AK Parti demelerini bekliyorum. CHP'ye gelince. Afyonkarahisar'daki CHP'li kardeşlerimin 'Ya Bismillah' demesinden rahatsız olacağını düşünebiliyor musunuz? Afyonkarahisar'dakiler inançlılar. Afyonkarahisar'daki CHP'li kardeşlerim ile mevcut CHP'nin frekansı tutmaz. Allah aşkına spor takımı tutar gibi parti tutmayın. Mesele memleket meselesi."