Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:
- "Kendi tanklarımızı, uydumuzu, savaş gemilerimizi yapıyoruz. İşte milliyetçilik budur. Milliyetçilik başka yerlerden el pençe divan durarak para dilenmek değildir. 'Uzayda biz de varız' demektir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Kendi tanklarımızı, uydumuzu, savaş gemilerimizi yapıyoruz. İşte milliyetçilik budur. Milliyetçilik başka yerlerden el pençe divan durarak para dilenmek değildir. 'Uzayda biz de varız' demektir" dedi.

Eroğlu, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığınca düzenlenen "Sevgi Yürüyüşü"ne katıldı. 

Anıtpark Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka hitap eden Eroğlu, vatandaşlara hizmet etmekten gurur duyduğunu söyledi.

AK Parti'nin Afyonkarahisar'da destan yazdığını dile getiren Eroğlu, "Burası cumhuriyetin kurulduğu topraklar, burası şehitler diyarı, burası mübarek topraklar, dolayısıyla burası AK Parti'nin kurulduğu topraklardır. AK Parti, milletin bağrından çıkan bir partidir. Biz de diyoruz ki inşallah AK Parti tek parti, AK Parti milletin partisi, milletin hizmetkarı bir partidir" dedi.

Eroğlu, 80 yılda yapılmayan hizmetlerin son 10 yılda yapıldığını belirterek, şunları anlattı:

"Türkiye hakikaten çok büyüdü, gelişti. 13 yılda Türkiye'de muhteşem işlere imza atıldı. Düşünebiliyor musunuz bu sene G20? zirvesine ev sahipliği yapıyoruz. Kendi tanklarımızı, uydumuzu, savaş gemilerimizi yapıyoruz. İşte milliyetçilik budur. Milliyetçilik, başka yerlerde el pençe divan durarak para dilenmek değildir. 'Uzayda bizde varız' demektir. Dünyada krize rağmen teğet bile geçmeden atlatan bir ülkeyiz. Türkiye'nin muhteşem yükselişi, ülkemiz üzerinde kötü niyetleri olanları harekete geçirdi. Yükselişi durdurmak için plan yapıyorlar. Bir oyun var Türkiye üzerinde. Ama başta benim kardeşlerim, hemşehrilerim olmak üzere milletimiz bu oyunu gördü. Yarın bu oyunu bozmaya hazır mıyız? Yarın millet düşmanlarına gereken cevabı vermeye hazır mıyız?"