Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da:
- "Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayız. Eğer yok istemiyorlarsa olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, koalisyon görüşmelerine ilişkin "Biz Türkiye 'yi hükümetsiz bırakmayız. Eğer yok istemiyorlarsa olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir" dedi.

Bakan Eroğlu, vefat eden Meliha Fikret Çıracıoğlu ve Mukaddes Yaşin'in Gedik Ahmet Paşa Camisi önünde öğlen sonrası kılınan cenaze namazına katıldı.

Eroğlu, daha sonra beraberindeki protokol üyeleri ile Gedik Ahmet Paşa Külliyesi Taş Medresedeki kurslarda çalışmaları inceledi.

Partisinin İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına katılan Eroğlu, seçim sonuçlarına göre iyi bir oy aldıklarını belirtti.

Hükümetin şu anda vazifesine ve hizmet etmeye devam ettiğini dile getiren Eroğlu, "Onlar konuşuyorlar, konuşmaya da devam etsinler, biz yola devam edeceğiz. Vatandaş taktirini tek parti olmayacak şekilde, böyle bir takdirde bulundu. Tabiki vatandaşın taktirinin başımızın üstünde yeri var. Biz, milletimizi gönülden seviyoruz" şeklinde konuştu.

Kendi hatalarının da olabileceğini, nefis muhasebesini yaparak, varsa eksikliklerin düzeltilebileceğini ifade eden Eroğlu, şöyle konuştu:

"Ancak bizim yaptıklarımıza muhalefetin hayalleri bile yetişemez. Zaten bunu da millet gördü. Biz, milletin sesine milletin mesajına kulak verdik. Yüzde 41 aslında çok büyük bir oran. Avrupa 'da hiçbir partide yok ama biz büyük bir parti olduğumuz için yüzde 41'leri bile düşük ama bazıları ise yüzde 10'ları çok büyük görüyor. Bizler, yüzde 41'i bile kendimize küçük görüyoruz. Problem ondan kaynaklanıyor."

Eroğlu, samimi ve şeffaf bir şekilde koalisyon görüşmelerini başlattıklarını belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"İnşallah Meclis'te Sayın Cumhurbaşkanımız, tabiki en büyük parti olan AK Parti 'nin Genel Başkanı, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na hükümeti kurma görevini verdikten sonra ilk turda temaslar yapılacak, ondan aldığımız sinyallere göre ikinci turda karar verilecek. Biz açık bir şekilde, şeffaf bir şekilde koalisyon görüşmelerini yürüteceğiz ama olmadığı taktirde, çünkü herkes kendisine göre bir şeyler söylüyor, bir takım şartlar, sürekli kırmızı çizgi çekiyorlar. Tamam o zaman karar verecek olan millettir. Milletin hakemliğine müracaat edeceğiz ama sonuna kadar koalisyonu deneyeceğiz. Bizim anlayışımızda şu var biliyorsunuz; milletin menfaatleri AK Parti'nin, partimizin menfaatlerinin çok üstündedir. Biz bu anlayıştayız. Çünkü her şey millet için, her şey Türkiye için. O bakımdan biz Türkiye'yi hükümetsiz bırakmayız. Eğer yok istemiyorlarsa olmayacaksa yapılacak şey milletin hakemliğine gitmektir. Onurlu bir şekilde partimizin gücüne yakışır bir şekilde ve milletimizin de kabul edeceği bir şekilde amenna, değilse çözüm millettir."

Bakan Eroğlu, kent için Ramazan Bayramı müjdelerini açıkladı.