Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da
Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da
- Eroğlu: - "AK Parti, kesinlikle yapabileceği hususların vaadini ve sözünü veriyor. AK Parti, milletin bağrından çıkmış, gerçekten sözünün eri bir partidir. AK Parti'nin vaatleri ve sözü yerine getirilir"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, " AK Parti , kesinlikle yapabileceği hususların vaadini ve sözünü veriyor. AK Parti, milletin bağrından çıkmış, gerçekten sözünün eri bir partidir. AK Parti'nin vaatleri ve sözü yerine getirilir" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Afyonkarahisar'a gelen Eroğlu, Otogar'da firma çalışanları ve yolcularla sohbet etti. Daha sonra Afyonkarahisar Sanayi ve Ticaret Odası'nı ziyaret eden Eroğlu, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bölücü terör örgütü PKK 'nın son zamanlarda hastanelere yönelik saldırılarına ilişkin soru üzerine Eroğlu, terör örgütünün en büyük zararı o bölgedeki insanlara verdiğini belirtti.

- "Çocuklar cahil kalsın diye okulları tahrip ediyorlar"

Teröristlerin ambulansları yaktıklarını anlatan Eroğlu, "Biz, oralara yatırımlar yapıyoruz. Yollar, barajlar, göletler, sulama tesisleri, içme suyu tesisleri yapıyoruz. İş makinelerini yakıyorlar. Yani terör örgütü PKK, o bölgedeki insanların, oradaki Kürt kardeşlerimizin en büyük düşmanıdır. Artık bu yetmiyormuş gibi yeni doğan çocukların bulunduğu çocuk bölümlerine, hastanelere, okullara saldırıyorlar. Düşünebiliyor musunuz, 'çocuklar cahil kalsın' diye okulları tahrip ediyorlar. Okullara baskınlar yapıyorlar" diye konuştu.

Veysel Eroğlu, mert bir düşmanın bile bu kadar hainlik yapamayacağını ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bizim kültürümüzde atalarımız, asla bir yerde harp olduğu zamanda bile yaşlılara, kadınlara, çocuklara dokunmazlardı. Hastanelere asla ateş edilmezdi. Bu terör örgütünün artık o kadar gözü dönmüş ki bu şekilde maalesef tahribat yapabiliyor, zarar verebiliyor. Bizler de son terörist etkisiz hale gelinceye kadar terörü bitirmek için hükümet ve devlet olarak kararlıyız. Orada mücadele eden kahraman askerlerimize, ordumuza, emniyet teşkilatımıza, polislerimize gönülden şükranlarımızı sunuyorum. Oradaki polis ve askerimiz, onların can, mal, ırz ve namusunu korumak için oradalar. O bakımdan oradaki insanlarımızın, terör örgütüne gereken cevabı vermesi lazım."

CHP 'nin, kredi borçlarının silineceğine dair vaatlerine ilişkin soruya ise Eroğlu, "CHP atıyor, savuruyor, hiç alakası yok, mevzuatı, kanunu okumuyor" yanıtını verdi.

Çoğu bankanın özel olduğunu hatırlatan Eroğlu, CHP'nin elinde bunu yapacak imkanın bulunmadığını aktardı.

- "SSK'yı batırmış bir CHP'nin bu vaatleri boş vaatlerdir"

Eroğlu, böyle bir vaadin yerine getirilmesinin  Türkiye 'deki yabancı sermayenin çekilmesine neden olacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Hiç kimsenin, 'nasıl olsa CHP iktidara gelemeyecek' diye hiçbir kimse ve bankanın, yabancı sermayenin endişesi yok. İnşallah vatandaş da CHP'nin bu saçma sapan vaatlerini yırtıp, çöp tenekesine atacaktır. Çünkü bunlar son derece tutarsızdır. Atma, yani ipe sapa gelmez bir takım vaatlerdir. Bizim vaatlerimiz, ayağı yere basan, yapabileceğimiz vaatlerdir. Çünkü neticede AK Parti'siz bir hükümet mümkün değil. AK Parti tek başına iktidara gelecek. AK Parti, kesinlikle yapabileceği hususların vaadini ve sözünü veriyor. AK Parti, milletin bağrından çıkmış, gerçekten sözünün eri bir partidir. AK Parti'nin vaatleri ve sözü yerine getirilir. Geçmişi malum olan, millete zulüm etmiş, geçmişte 70 sente Türkiye'yi muhtaç etmiş ve Türkiye'yi borç batağına batırmış, İSKİ skandalına imza atmış, SSK'yı batırmış bir CHP'nin bu vaatleri boş vaatlerdir. Milletimiz de zaten bu boş vaatlere inanmıyor."