Otomobiliyle çarptığı çocuğu yol kenarına bırakıp kaçtığı iddiası

Otomobiliyle çarptığı çocuğu yol kenarına bırakıp kaçtığı iddiası
Otomobiliyle çarptığı çocuğu yol kenarına bırakıp kaçtığı iddiası
- Sinanpaşa ilçesinde, çarptığı çocuğu hastaneye götürmek için aracına alan sürücünün, bir süre sonra onu yol kenarına atıp kaçtığı ileri sürüldü - Çocuğun cesedi, jandarma ekiplerince yakalanan şüphelinin verdiği bilgi doğrultusunda bulundu

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sinanpaşa ilçesinde, otomobiliyle çarptığı çocuğu hastaneye götürürken öldüğünü düşünen sürücünün, bir süre sonra onu yol kenarına bırakıp kaçtığı iddia edildi. Çocuğun cesedi, zanlının verdiği bilgi doğrultusunda jandarma ekiplerince bulundu.

İddiaya göre, B.T. idaresindeki 03 RD 633 plakalı otomobil, Ahmetpaşa beldesinde 17 yaşındaki Aykut Ahmet Akkuş'a çarptı.

B.T, kaza sonrası aracını durdurarak indi. Yaralı çocuğu hastaneye götürmek üzere otomobiline alan sürücü, bir süre sonra onun öldüğünü düşünerek Balmahmut köyü yakınında yol kenarındaki bir araziye attı. Şüpheli daha sonra evine gitti.

Çocuklarından  haber alamayan Akkuş ailesi, durumu jandarmaya bildirildi. Jandarma ekipleri, Ahmetpaşa beldesinde yaptıkları çalışmada, otomobile ait plakayı ve Aykut Ahmet Akkuş'un ayakkabılarını buldu.

Ekipler, plakadan yola çıkarak B.T'yi Sinanpaşa ilçe merkezindeki evinde gözaltına aldı.

Olay sırasında alkollü olan B.T'nin verdiği bilgi doğrultusunda Akkuş'un cesedi jandarma ekiplerince bulundu. Beyin kanamasından öldüğü anlaşılan çocuğun cenazesi, belde mezarlığında toprağa verildi.

B.T. ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.