Özkaya, Dinar'da yatırımların yer incelemesini yaptı

Özkaya, Dinar'da yatırımların yer incelemesini yaptı
Özkaya, Dinar'da yatırımların yer incelemesini yaptı
- AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar ilçesine yapılması planlanan eğitim ve barınma projeleriyle ilgili yer incelemesi yaptı

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK  Parti  Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Dinar ilçesine yapılması planlanan eğitim ve barınma projeleriyle ilgili yer incelemesi yaptı.

AK Parti Dinar İlçe Başkanı Burhanettin Yüksel ve yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı incelemede Kaymakam Mustafa Şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu ile de istişare edildi.

Özkaya, okul yapılması planlanan yerin gayet iyi olduğunu, gerekli girişimlerin yapılarak bölgeye İmam Hatip Orta Okulu kazandırılabileceğini söyledi.

Eğitime yapılan yatırımın her zaman en önemli yatırım olduğunu da kaydeden Özkaya, "Kaymakamımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ile birlikte bölgeyi inceledik. Yer olarak çok geniş ve çok güzel bir bölge" dedi.

Çok uzun yıllar Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olarak kullanıldıktan sonra yeni cezaevinin yapılmasıyla boşalan eski binada bazı incelemelerde bulunan Özkaya, bu bölgeye kız öğrenci yurdu yapılacağını belirtti.

Kaymakam Mustafa Şahin ve Milli Eğitim Müdürü Hasan Tahtaoğlu ile birlikte eski Ceza İnfaz Kurumunun yerini inceleyen Özkaya, yerin merkezi bir noktada olduğunu, kız yurdu için çok ideal bir bölge olduğunu ifade etti.