Özkaya, sanayi esnafını ziyaret etti

Özkaya, sanayi esnafını ziyaret etti
Özkaya, sanayi esnafını ziyaret etti
AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, seçim çalışmaları kapsamında sanayi esnafını ziyaret etti.Özkaya, Merkez İlçe...

AFYONKARAHİSAR (AA) - AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, seçim çalışmaları kapsamında sanayi esnafını ziyaret etti.

Özkaya, Merkez İlçe Başkanı Bülent Eser ve beraberindekilerle sanayi esnafını ziyaret etti.

Sanayide bulunan dükkanları gezerek esnafla sohbet eden Özkaya, küçük esnaf ve sanatkara verilen destekleri anlattı.

Bağ-Kur sigortalısı olan esnafın emekli aylıklarından Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisini tamamen kaldıracaklarını ifade eden Özkaya, şunları söyledi:

"Esnaf ve sanatkarlarımıza Halk Bankası aracılığıyla önemli miktarlara ulaşan uygun koşullu krediler kullandırdık. Söz konusu uygulamamız kapsamında 2002 yılında esnafa yansıtılan kredi faizleri yüzde 47 seviyelerinde iken, 2003 yılından itibaren kademeli bir şekilde düşerek, 2011 sonrası Cumhuriyet tarihinin en düşük kredi faiz oranları olan yüzde 4-5 seviyelerine kadar inmiştir. 2002 yılında 153 milyon lira olan kredi bakiyesi, 2014 yılı sonu itibarıyla 12,5 milyar lira olarak gerçekleşti."

Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Mahmut Emin Birliktir ve yönetimini de ziyaret eden Özkaya, "Esnafımıza düşük faizli kredi uygulamamıza devam ederken, 30 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği de vereceğiz" dedi.

Özkaya, seçim çalışmalarını Çayırbağ beldesini ziyaret ederek sürdürdü.