Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
- Girişimci Genç Liderler Derneği Başkanı Beşen: "Son zamanlarda 'İslamafobia' adıyla anılan ve anlamlandırılan İslam düşmanlığı, faşizm gibi bir insanlık suçudur"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Girişimci Genç Liderler Derneği Başkanı Behlül Beşen, "Son zamanlarda 'İslamafobia' adıyla anılan ve anlamlandırılan İslam düşmanlığı, faşizm gibi bir insanlık suçudur" dedi.

Beşen, dernek üyeleri ile bir kafede düzenlediği basın toplantısında, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yönelik düzenlenen saldırının kötü bir senaryodan ibaret olduğunu savundu.

" Avrupa , dünyanın gözünün içine baka baka oyun oynuyor, kimse inanmadığı halde bu oyuna inanmış gibi yapıyor" diyen Beşen, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fransa'nın göbeğinde olaylar olduktan sonra kol kola yürüyen liderleri Fransa sömürüsü Afrika'nın ortasında, Nijerya'da öldürülen 2 bin 500 insan için de kol kola görmek isteriz. Filistin'de, Suriye 'de öldürülen on binler için, Çin'de katledilen Uygur Türkleri için de Musul'da, Kerkük'te, Myanmmar'da öldürülen binler için de görmek isteriz. İşte ne zaman ki Avrupa'ya demokratik, özgür diyen bu toplulukların herkes için sesini yükselttiğini görürüz, işte o zaman biz gençler olarak inanırız onlara. Son zamanlarda 'İslamafobia' adıyla anılan ve anlamlandırılan İslam düşmanlığı, faşizm gibi bir insanlık suçudur. Eğer, Avrupa ve batı dünyası, ortaya bir senaryo koyup, buna da 'İslamafobia' diyorsa, ben de onlara 'bukalemun vicdanlı' diyorum."