Sandıklı'da 80 yetime bayramlık hediyesi

Sandıklı'da 80 yetime bayramlık hediyesi
Sandıklı'da 80 yetime bayramlık hediyesi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde İHH gönüllüleri, Sandıklı Umut Derneği ve Memur-Sen'nin destekleriyle 80 yetim, öksüz ve...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde İHH gönüllüleri, Sandıklı Umut Derneği ve Memur-Sen'nin destekleriyle 80 yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık kılık ve kıyafet hediye edildi.

Yetim giydirme etkinliğine katılan İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Ahmet Ertürk, her Ramazan ayının 15'inin Dünya Yetimler Günü olarak kutlandığını belirtti.

Sandıklı'da gönüllüler tarafından organize edilen yetim giydirme etkinliğinde bir arada olmaktan son derece mutluluk duyduğunu ifade eden Ertürk, "Dünya İslam İşbirliği Teşkilatı ve İHH olarak, bundan iki yıl öncesinde her Ramazan'nın 15'i Dünya Yetim Günü olarak kutlanmakta. Bu etkinlikler kapsamında Yetim, Öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklarımızın bayramlık kıyafetleri hediye edilmekte ve bu kapsamda onların sevincine ortak olunmaktadır. Tabi ki bu ve benzeri çalışmalar tamamiyle gönüllülerimiz ile birlikte yapılmaktadır" şeklinde konuştu.

Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür eden Ertürk, "Bizim Sermayemiz güvendir. Biz doğru bildiğimiz noktada Allah'ın izni ile çalışmalarımıza devam ediyor. Sizlerin verdiği destekle de daha çok büyümeye hazırız. Temel kriterimiz şudur, mazlum kim olursa olsun kimlik sorulmadan bizim kardeşimizdir, onun yanındayız. Zalim kim olursa olsun herhangi bir ırkı veya menşei ne olursa olsun onun karşısındayız. Biz gördüğümüz yanlışlık noktasında hiç bir zaman suskunluğu tercih etmedik, etmeyeceğiz" dedi.