Sandıklı'da Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası

Sandıklı'da Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
Sandıklı'da Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası
- Sandıklı Hayrat Yardım Derneği ve Sandıklı Belediyesi tarafından, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Hayrat Yardım Derneği ve Sandıklı Belediyesince, Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı.

Sandıklı Belediye Meydanında, Bayırbucak'taki Türkmenler için gıda, giyecek ve battaniye gibi yardımların kabul edileceği tır, çalışmaların tamamlanmasının ardından Bayırbucak bölgesine hareket edecek.

Yardım tırını ziyaret eden Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı'daki hayırsever vatandaşların kampanyaya yoğun ilgi göstereceğine inandıklarını söyledi.

Çöl, "Bayırbucak Türkmenleri için ilçede bulunan hayırsever vatandaşlardan insani yardım malzemeleri toplayarak, bu bölgeye gönderip Türkmen kardeşlerimize elimizden geldiği kadar destek vermeye çalışıyoruz. Belediyemiz önünde bulunan araçta yardımlar birikerek, cumartesi günü Allah nasip ederse Bayırbucak'a göndereceğiz" diye konuştu.

Hayrat Derneği Sandıklı Temsilcisi Yusuf Ali Yılmaz da 1877 Osmanlı-Rus Savaşı'nda, Ruslara ödenmek zorunda kalınan tazminatın Sandıklı'dan karşılandığını ifade etti.

"İnşallah tarih tekerrür etmeyecek" diyen Yılmaz, "Şimdi Rusya'nın ve Esad rejiminin bombardımanı karşısında İslam aleminin izzeti için savaşan, Suriye'deki Bayırbucak Türkmeni kardeşlerimize yardım ve muzafferiyetleri için dua edeceğiz" ifadelerini kullandı.