Sandıklı'da Bedirhan Gökçe konseri düzenlendi

Sandıklı'da Bedirhan Gökçe konseri düzenlendi
Sandıklı'da Bedirhan Gökçe konseri düzenlendi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre'yi Anma ve Termal Turizm Festivalin son...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Belediyesi'nce geleneksel olarak düzenlenen Yunus Emre ve Hocası Tabduk Emre'yi Anma ve Termal Turizm Festivalin son gününde Bedirhan Gökçe konser verdi.

Sandıklı Kültür Varlıklarını Koruma ve Yaşatma Derneği, Yarenler Ekibi tarafından düzenlenen Halk Oyunları, kılıç kalkan ve Sandıklı yöresi Türküleri katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Festivalde Emirdağ Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYAD) Başkanı, Yönetimi ve üyelerine Sandıklı'da bulunan engelli vatandaşlara yaptıkları desteklerden dolayı Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl tarafından plaket taktim edildi.

Sanatçı Bedirhan Gökçe, yaptığı konuşmada, son zamanlarda Türkiyede yaşanan terör saldırıları sonucu vatandaşlarımızın derin bir üzüntüye boğulduğunu, Çanakkale Savaşında bizleri tarih sayfasından silmek isteyen 7 düel düşmana karşı durduğumuzu ve Türk halkı olarak üç beş çapulcunun Türkiye'yi asla karıştıramayacaklarını söyledi.

Sanatçı Gökçe programını son günlerde yaşanan saldırılar sonucu değiştirerek destansı, kahramanlık ve vatan şiirlerinin yanı sıra Yunus Emre'nin hayatından kıssalar vererek devam ettirdi.