Sandıklı'da "Hologram Okullarda" Projesi

Sandıklı'da "Hologram Okullarda" Projesi
Sandıklı'da "Hologram Okullarda" Projesi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valiliğinin izniyle gerçekleştirilen "Hologram Okullarda" etkinlikleri kapsamında, gazeteci yazar Murat Akarçay...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valiliğinin izniyle gerçekleştirilen "Hologram Okullarda" etkinlikleri kapsamında, gazeteci yazar Murat Akarçay tarafından Ali Çetinkaya Ortaokulu 7-D sınıfı öğrencilerine hologram gösterisi yapıldı.

Sandıklı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen programda konuşan Kaymakam Faik Arıcan, öğrencilerin teknoloji ve tasarım derslerinde büyük ölçüde yardımcı olacak teknik ile öğrencilerin göreceği ders ve üniteleri pekiştireceğine inandığını söyledi.

"Geleceğin güçlü nesli sizler olacaksınız" diyen Arıcan, "Bizim amacımız da sizi her konuda, tabiki öncelikli olarak eğitim alanında güçlü, donanımlı ve geleceğe hazır hale getirebilmek. İsteğimiz arzumuz ve temennimiz bu" dedi.

Eğitim önemli, fakat eğitimde de değişik teknik ve metotlar gün ve gün artığını kaydeden Arıcan, şöyle konuştu:

"Dünyanın kullandığı teknoloji veya bizim büyük şehirlerimizde özel okullarda paralı verilen eğitim ve teknolojileri sizde hak ediyorsunuz. Bizim görevimiz bu anlamda sizin değişik konularda bilgi sahibi olmanızı sağlamaktır. Öğrencilerimizin donanımını artırmak adına önemli bir proje, öğrencilerimiz göreceği derslerdeki ünitelerini burada görsel olarak anlama, kavrama ve anlatabilcekleri seviyeye gelecek. Uygulamalı incelenen konular unutulmaz."

Daha sonra öğrenciler hologram makinasının etrafına geçerek, hologram uygulaması ile görsel nesneleri incelediler.