Sandıklı'da muhtarlara bilgilendirme semineri

Sandıklı'da muhtarlara bilgilendirme semineri
Sandıklı'da muhtarlara bilgilendirme semineri
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde göreve başlayan yeni Emniyet Müdürü Hakan Gezergün, muhtarları ile bir araya gelerek...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde göreve başlayan yeni Emniyet Müdürü Hakan Gezergün, muhtarları ile bir araya gelerek telefon dolandırıcılığı hakkında bilgilendirme semineri düzenledi.

Sandıklı'daki 11 mahalle muhtarının katıldığı toplantıda, amaçlarının suç oluştuğunda suçluyu aramaktan ziyade, suç oluşmadan önüne geçilmek olduğunu belirten Gezergün, "İlçemizde geçtiğimiz günlerde telefon dolandırıcılığı ile ilgili bir vatandaşımız aranarak hesaplarına para yatırmasını isteyen şahıslara kredi çekerek 10 bin lira göndermiş. Bu tür vakalar ile sık sık karşılaşıyoruz. Muhtarlarımıza da büyük görevler düşüyor" dedi.

İlçede huzur ortamının sağlanması için gerekli tedbirleri ve üzerine düşen görevleri emniyet güçlerinin yerine getirdiğini aktaran Gezergün, "İlçemizde suç oranlarına bakıldığında fazla olmadığını görüyoruz. Sizlerden ricamız  vatandaşlara şüpheli durumlarda çekinmeden 155 polis imdat hattını aramalarını gerektiğini anlatmanız" diye konuştu.