Sandıklı'da yurtdışı uyum semineri yapıldı

Sandıklı'da yurtdışı uyum semineri yapıldı
Sandıklı'da yurtdışı uyum semineri yapıldı
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yurtdışı uyum seminerinin kapanışı yapıldı.Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yurtdışı uyum seminerinin kapanışı yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Yurt Dışı Göreve Uyum Semineri Yurtdışında görev yapacak Asya Grubu Türkiye genelinden Öğretmenlerin katılımı ile Sandıklı İlçesindeki Hüdai Kaplıcalarında bulunan termal bir otelde gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, seminerde yaptığı konuşmada, 3-12 Ağustos arasında yapılan seminerin katılımcılarla yapılan görüşmeler neticesinde alınan izlenimlerden çok faydalı geçtiğinin anlaşıldığını belirtti.

Eylül ayı içerisinde görevlendirilerek yurtdışına çıkacak öğretmenlerin, saygın konuma gelen ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerinden emin olduklarını belirten Yalçın, öğretmenlere gidecekleri ülkelerde başarılar diledi.

Yurtdışı Teşkilatı Daire Başkanı Ahmet Yandırmaz ise görevlendirilecek öğretmenler için asıl maratonun bundan sonra başlayacağını belirtti.

Yandırmaz, öğretmenlerin yurtdışındayken devleti en iyi şekilde temsil edileceğine inancını ve bu noktada gururlandıklarını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından katılımcılara sertifika verildi.