Sandıklı'dan kısa kısa

Sandıklı'dan kısa kısa
Sandıklı'dan kısa kısa
- Köylerde uygun alanlarda pazar yeri yapım çalışmalarının başlayacağı bildirildi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, köylerde uygun alanlarda pazar yeri yapım çalışmalarının başlayacağı müjdesini verdi.

Arıcan, yaptığı açıklamada, köyde ikamet eden vatandaşların, yaşamlarını daha rahat sürdürebilmeleri için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İlçeye bağlı Çiğiltepe, Koçhisar, Çevrepınar, Ekinhisar, Hırka ve Kızılca köylerine uygun alanlara pazar yeri çalışmasının yapılacağını ifade eden Arıcan, kanalizasyon ve içme suyu depo onarımlarının sürdüğünü, Kurban Bayramı sonrası 41 köyde kilitli parke döşeme çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

-Sandıklı Kaymakamlığı'ndan tanıtım filmi

Sandıklı Kaymakamlığı tarafından ilçenin tanıtılmasına katkı sağlayacak, 10 dakikalık tanıtım filmi çekildi.

Tanıtım filminde, Sandıklı sosyal , kültürel ve ekonomik hayatını anlatan konu başlıklarının işlendiği kısa filmde, ilçenin bin 428 yılında Osmanlı hakimiyetinde olduğu ve bugünkü nüfusunun 56 bin nüfusuna ulaştığı anlatılıyor.

İlçede turizm açısından önemli olan Yunusemre Türbesi, Hisar Kalesi, Akdağ Tabiat Parkı, Sandıklı Kültür Evi ile Hüdai Kaplıcaları yer alırken, ekonomik anlamda da Termal Seracılık, Tarım ve Hayvancılık, Bakır İşlemeciliği ve Organize Sanayi bölgesinde yapılan faaliyetler işleniyor.

Sandıklı'yı 3. Ligde temsil eden Sandıklıspor'un ve Sandıklı Meslek Yüksek Okulu (MYO) tanıtım filmini basın mensuplarına izleten Sandıklı Kaymakamı Faik Arıcan, filmin ilçenin tanıtlaması açısından büyük önem taşıdığını kaydetti.

Sandıklı Kaymakamlığı tarafından ilk kez böyle bir çalışmanın yapıldığını belirten Kaymakam Arıcan, tanıtım filminin yakın zamanda dağıtımının yapılacağını belirtti.