Şekerbank'ın "Üreten Anadolu Buluşmaları"

Şekerbank'ın "Üreten Anadolu Buluşmaları"
Şekerbank'ın "Üreten Anadolu Buluşmaları"
- Şekerbank Genel Müdür Yardımcısı Ertürk: "Şekerbank'ın daha çok İstanbul'da boy göstermesinden ziyade Anadoluda üretenin yanında olmasını istiyoruz"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Şekerbank Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, "Şekerbank'ın daha çok İstanbul 'da boy göstermesinden ziyade Anadolu'da üretenin yanında olmasını istiyoruz" dedi.

Ertürk, Afyonkarahisar'daki bir otelde düzlenen iftarda yaklaşık 300 dünyasının temsilcileriyle bir araya geldi. 

Ramazan ayı içerisinde 8 ilde düzenleyecekleri iftar programlarında müşterileriyle bir araya geleceklerini aktaran Ertürk, "Her toplantımızda 300-400 müşterimizle bir araya geliyoruz. Bunların ilkini Uşak'ta başlattık. Bugün ikincisini Afyonkarahisar'da düzenledik. Ramazan ayının sonuna kadar belirlediğimiz illerde programlarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.

Gökhan Ertürk, amaçlarının illerdeki müşterileriyle bir araya gelmek olduğunu ifade ederek, düzenledikleri bu tür programlarla müşterilerini bilgilendirdiklerini aktardı.

Asıl misyonlarının Anadolu bankacılığı yapmak olduğunu vurgulayan Ertürk, şunları anlattı:

"Şekerbank'ın daha çok İstanbul'da boy göstermesinden ziyade Anadolu'da üretenin yanında olmasını istiyoruz. Bununda en büyük nedeni 62 yıl önce şeker pancarı kooperatifleri tarafından kurulmasıdır. O dönemde kendi finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla kurulmuştu. O günden bu güne kadar bankamız büyüdü. Ortaklık yapısı değişti. Fakat o misyonu ve amacı asla değişmedi. Bizler halen Anadolu bankacılığı yapmak istiyoruz. Anadolu bankacılığında üreteni desteklemek var. Bunun içinde tarım, imalat, kobiler ve bunların bireysel ihtiyaçları var. Anadolu'da bu tür sohbetlerle üreten Anadolu ile tanışmak istiyoruz.  Onlarla bir araya gelmek istiyoruz" 

Ertürk, esnaf bankacılığı konusunda lider bankalardan birisi olduklarını ifade ederek, esnaf bankacılığını  Türkiye 'nin gündemine kendilerinin getirdiklerini aktardı.

Şekerbak'ın en önemli özelliklerinden birisinin sürdürülebilir kalkınmaya destek vermesi olduğunu aktaran Ertürk, sözlerini şöyle tamamladı:

"Aile çiftçiliği bu kapsamda çok önemli bir çalışmadır. Aile çiftçiliğine çok önem verilmesi gerekiyor. Bunun yanında elektrik tasarrufuna önem veriyoruz. Yurtdışından getirdiğimiz kaynaklarımız var. Yaklaşık 60 milyon doları, enerji tasarrufuna yönelik çalışmalarda, güneş enerjisi yatırımlarında kullandık. Dolayısıyla Afyonkarahisar'da bulunmaktan çok mutluyuz. Afyonkarahisar bizim için önemliydi. Tarihte şeker fabrikalarının bulunduğu illerde bankalar açmışız. Buradaki şubelerimiz neredeyse 60 yıllık. Her birinde çok fazla müşterimiz var."