Sokak sağlıklaştırmada saha çalışması yapıldı

Sokak sağlıklaştırmada saha çalışması yapıldı
Sokak sağlıklaştırmada saha çalışması yapıldı
- Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışması yapılacak Kentsel Sit Alanı içerisinde kalan mahallelerde incelemelerde bulundu

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Sokak Sağlıklaştırma ve Restorasyon çalışması yapılacak Kentsel Sit Alanı içerisinde kalan mahallelerde incelemelerde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi'nce sağlanan ödenekle Yukarı Pazar Mahallesi ve Tacıahmet Mahallesi üzerinde tarihi dokuya uygun sokak sağlıklaştırma çalışması yapılacağı bildirildi.

Afyonkarahisar'ın önemli turizm potansiyellerinden biri olarak değerlendirilen ve içerisinde Afyonkarahisar Kalesi, Mevlevi Türbe Camisi, Ulu Cami ve tarihi evlerin yer aldığı mahalleler, bu projeyle farklı bir görünüme kavuşacak.

Çalışma öncesi Güner ve Çoban, teknik ekiple alanda saha çalışması yaptı.

Yapılan temaslarda somut gelişmeler elde eden heyette Vali Yusuf Güner'in eşi Berrin Güner'in yanı sıra Başkan Yardımcılarından Ayfer Örten, Sabri Demirkapu ile İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Özge Öztürk Demirayak yer aldı.