SP Genel Sekreteri Çetinkaya, Afyonkarahisar'da

SP Genel Sekreteri Çetinkaya, Afyonkarahisar'da
SP Genel Sekreteri Çetinkaya, Afyonkarahisar'da
- Çetinkaya: "Herhangi bir siyasi parti ile de şu ana kadar ittifak görüşmesi yapmadık. Kamuoyunda bu şekilde bir söylenti varsa bile bu doğru değil. Ancak ittifak tekliflerine de açığız"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Saadet Partisi (SP) Genel Sekreteri Tacettin Çetinkaya, partisinin herhangi bir siyasi parti ile şu ana kadar ittifak görüşmesi yapmadığını, kamuoyunda bu şekilde bir söylenti varsa bile bunun doğru olmadığını söyledi.

Çetinkaya, partisinin "Halkla Kucaklaşma Programı" kapsamında geldiği Afyonkarahisar'da, SP İl Başkanlığı binasında düzenlediği basın toplantısında, yaklaşık 5 ay sonra genel seçimlerin yapılacağını ve bu seçimin çok önemli olduğunu bildirdi.

Paris'te, bir süre önce Charlie Hebdo dergisine bir saldırı yapıldığını anımsatan Çetinkaya, bu saldırılarıyı ve olayı gerçekleştirdiği iddia edilen iki kardeşin ölü olarak ele geçirilmesini tasvip etmediklerini kaydetti.

Zanlıların sağ olarak ele geçirilmesi ve adalet önüne çıkartılarak olayın arkasında kimlerin bulunduğunun da tespit edilerek gerçek suçluların belirlenmesi gerektiğine vurgu yapan Çetinkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son 10 yılda İslam coğrafyasında milyonlarca insan öldürüldüğünde ses çıkarılmazken, 12 kişinin öldüğü bu olayı telin için Paris'te birçok ülkenin devlet ve hükümet başkanlarının da katılımı ile bir yürüyüş düzenlendi. Bu yürüyüşün hemen arkasından Hazreti Peygamber hakkındaki hakaret içeren karikatürün bulunduğu derginin milyonlarca sayıda basılması tahriktir, ayrıca batının çirkin yüzünü bir kez daha ortaya koyması bakımından ibret vericidir."