Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan güvenlik projesi

Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan güvenlik projesi
Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan güvenlik projesi
AFYONKARAHİSAR (AA) - Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı, kablo ve trafo hırsızlığı gibi olaylarla etkin bir mücadele gerçekleştirmek amacıyla, "Toplum...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı, kablo ve trafo hırsızlığı gibi olaylarla etkin bir mücadele gerçekleştirmek amacıyla, " Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti" projesi başlattı.

Proje kapsamında İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Serkan Baykan ve Merkez Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Rıdvan Aksaya tarafından, ilçeye bağlı köylerde, vatandaşların katılımıyla "hırsızlık olayları ile etkin mücadele" ve "156 Jandarma İhbar Hattı"nın daha etkin biçimde kullanılması konularında sunum gerçekleştirildi.

 İlk olarak Ağzıkara köyünde yapılan sunumlarda vatandaşların suçtan korunmaları için alabilecekleri tedbirler anlatıldı.

Yapılan köy ziyaretleri ile vatandaşların fikir ve talepleri de dinlenirken, özellikle tarımsal sulama kuyularının enerji kablolarının sökülerek çalınması ve trafo hırsızlığı olaylarında 156 Jandarma İhbar Hattı'nın etkin kullanılmasının önemi ele alındı.

Köy sakinleri hazırlanan görsel materyallerin dağıtıldı. Vatandaşlar da proje kapsamında yapılan çalışmadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.