Suriyeli mültecilere Ramazan Bayramı yardımı

Suriyeli mültecilere Ramazan Bayramı yardımı
Suriyeli mültecilere Ramazan Bayramı yardımı
- İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'deki savaş mağdurlarına yardım amacıyla 400 ton un, 850 çift ayakkabı ile 500 giyim eşyası gönderdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfı Afyonkarahisar Şubesi,  Suriye 'deki savaş mağdurlarına yardım amacıyla Hatay 'ın Reyhanlı ilçesine 400 ton un, 850 çift ayakkabı ile 500 giyim eşyası gönderdi.

Vakıf binası önünde düzenlenen törende konuşan Şube Başkanı Ahmet Ertürk, İHH olarak şu ana kadar 17'nci tırı bölgeye gönderdiklerini belirtti.

Suriye'deki insanların acı çektiğini ve açlıkla imtihan edildiğini ifade eden Ertürk, şöyle konuştu:

"İyilik ve sevginin yaşanıldığı ramazan ayında gönüllülerimizin yardımlarıyla Suriyeli mültecilere yardım gönderdik. Yaklaşık 400 ton un, 850 çift ayakkabı ve 500'e yakında kıyafeti Reyhanlı'ya gönderiyoruz. Reyhanlı'daki kampta 30 bin Suriyeli bulunuyor. Buradaki mültecilere her gün 210 bin ekmek çıkaran bir fırınımız mevcuttur. Gönderdiğimiz unlarımız burada kullanılacaktır. Kıyafet ve ayakkabılar ise oradaki çocuklara bayram hediyesi olarak verilecektir. Bize destek olan herkese teşekkür ediyorum."

Konuşmanın ardından Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki kamplarda kalan Suriyeli mültecilere yardım amacıyla 400 ton un, 850 çift ayakkabı ile 500 giyim eşyasının bulunduğu tır, yola çıktı.