"Tarçın"a minik öğrenciler sahip çıktı

"Tarçın"a minik öğrenciler sahip çıktı
"Tarçın"a minik öğrenciler sahip çıktı
- Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde öğrenciler, yaralı olarak buldukları ve "Tarçın" ismini verdikleri köpeğin tedavisi için aralarında para topladı - Veteriner hekim Vural: "Öğrencilerimizin bu örnek davranışından dolayı köpeğin tedavi masrafını üstlendik"

AFYONKARAHİSAR (AA) - Sandıklı ilçesinde bir grup ilkokul öğrencisi, yaralı buldukları ve "Tarçın" ismini verdikleri köpeği veteriner kliniğine götürerek tedavi edilmesini sağladı.

Mehmet Akif Ersoy İlkokulu 4 A sınıfı öğrencileri, okulun yakınında sol ön ayağından yaralanmış köpek gördü.

Okulda bir ders kapsamında başlattıkları "Yardımseverlik Projesi" kapsamında Hayvanları Koruma Grubu oluşturan öğrenciler, aralarında para toplayıp köpeği veteriner kliniğine götürdü. Klinik yetkilileri, öğrencilerin bu örnek davranışı üzerine tedaviden para almadı.

Veteriner hekim Öztekin Vural, köpeğin ayağında açık bir yara oluştuğunu tespit ettiklerini söyledi.

Bu yarayı açık tedavi yöntemiyle iyileştireceklerini belirten Vural, "Yaklaşık 15 gün kadar sürede bu köpeğin yarası iyileşir. Öğrencilerimizin bu davranışları bizleri de mutlu etti. Öğrencilerimizin bu örnek davranışından dolayı köpeğin tedavi masrafını üstlendik. Günlük tedavisini uygulayacağız" diye konuştu.

Öğrencilerden Elif Eren ise Tarçın'ı iyileşince belediyenin zabıta görevlilerine teslim edeceklerini, onu konulacağı yerde zaman zaman görmeye gideceklerini ifade etti.