Terzilerin bayram yoğunluğu

Terzilerin bayram yoğunluğu
Terzilerin bayram yoğunluğu
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde Ramazan bayramına sayılı günler kala terzilerde yoğunluklar gözlemlenmeye başladı.Ramazan...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesinde Ramazan bayramına sayılı günler kala terzilerde yoğunluklar gözlemlenmeye başladı.

Ramazan Bayramına sayılı günler kala bayram hazırlıklarını tamamlamaya çalışan vatandaşlar piyasalarda hareketlilik oluşturdu. Bayram alışverişlerinden olumlu yönde etkilenen Sandıklı'daki bay ve bayan terzilerin yüzü gülüyor.

16 Yıldır terzilik yaptığını belirten 36 yaşındaki Yusuf Ayköse Ramazan Bayramı nedeniyle işlerinin yoğun olduğunu, ancak terzilerin sadece bayramlarda hareketli günler yaşadığını belirtti.

Terzi Ayköse, son günlerde bayram nedeniyle işlerinin güzel gittiğini belirterek, "Eskisi gibi özel elbise diktirilmiyor. Hazır kıyafetlerine vatandaşlar çeki düzen verdirmek için geliyorlar. Bayram hareketliliği sonrası bir dahaki bayrama kadar işlerimiz durgun gidiyor. Ama Allah'a şükür ekmeğimizi çıkarıyoruz" dedi.


  ETİKETLER:

  Afyonkarahisar

  ,

  Ramazan

  ,

  Elbise