Tunceli'de zırhlı askeri aracın geçişi sırasındaki patlama

Tunceli'de zırhlı askeri aracın geçişi sırasındaki patlama
Tunceli'de zırhlı askeri aracın geçişi sırasındaki patlama
- Teröristlerce yola döşenen patlayıcının, zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek, Afyonkarahisar'da son yolculuğuna uğurlandı - Törene, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu da katıldı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Tunceli'de, teröristlerce yola döşenen patlayıcının zırhlı askeri aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu  şehit olan 26 yaşındaki Jandarma Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek, memleketi Afyonkarahisar'da son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Şimşek için Çay ilçesine bağlı Çayırpınar Köyü'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.

Tören öncesi şehidin naaşı, helallik alınması için baba evine getirildi. Burada taziyeleri kabul eden şehidin eşi Şeyda, annesi Adile, babası Osman Şimşek ve yakınları gözyaşı döktü.

Afyon Müftüsü Şükrü Kabukcu'nun, köy mezarlığında kıldırdığı cenaze namazının ardından, şehidin naaşı dualar eşliğinde toprağa verildi.

Törene şehidin yakınlarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Gökhan İsmet Gülmez, İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Çay Kaymakamı Selim Palamut ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreninin ardından Bakan Eroğlu, tabutun üzerindeki Türk bayrağını öperek, şehidin babasına verdi.

Bu arada, Şimşek'in 1 ay önce evlendiği,  Ankara 'dayken geçici görevle Tunceli'ye gittiği öğrenildi.