Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü

Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü
Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü
- Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Eker ve polis memurlarından oluşan bir heyet Vali Hakan Yusuf Güner'i ziyaret etti

AFYONKARAHİSAR (AA) - Türk Polis teşkilatının 170. Kuruluş Yıldönümü ve Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel, Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Eker ve polis memurlarından oluşan bir heyet Vali Hakan Yusuf Güner'i ziyaret etti.

Ziyarette Vali Güner'e günün anısına çiçek takdim edilmesinin ardından İl Emniyet Müdürü İbrahim Özel ve Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mustafa Eker, polis teşkilatı tarafından düzenlenecek etkinliklere dair bilgiler verdi.

Güner, polis teşkilatının en yakın mesai arkadaşları olduğunun altını çizen ve 10 Nisan 1845 yılında kurulan Türk polis teşkilatının vatandaşların, huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için mesai mefhumu gözetmeden, büyük bir fedakarlık sergilediklerini belirtti.

Emniyet teşkilatının yasalar çerçevesinde kamu düzeninin korunması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanmasıyla en huzurlu ve en yaşanabilir iller arasında olduğumuzu ifade eden Güner, şöyle devam etti:

"Bunun en büyük nedenlerinden biriside son yıllarda eğitime verilen önemle polislerimizin daha bilgili, daha donanımlı ve teknolojiyi yakından takip eden bir teşkilat yapısına sahip olmasından ileri gelmektedir. Cansiperhane çalışan, devletin, milletin ve ülkenin devamlılığını sağlamak için en kutsal varlığı olan canını ortaya koyan tüm Emniyet Teşkilatımızın 170. kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftasını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, başarı ve mutluluklar temenni ederken, görevi başında şehit düşen polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum."