Vali Güner, Bedesten Çarşısı restorasyonunu inceledi

Vali Güner, Bedesten Çarşısı restorasyonunu inceledi
Vali Güner, Bedesten Çarşısı restorasyonunu inceledi
- Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediye tarafından restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi Bedesten Çarşısı'nı ziyaret etti

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ve Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi Bedesten Çarşısı'nı ziyaret etti.

 Güner ve Çoban, Afyonkarahisar Belediyesi tarafından restorasyon çalışmalarına başlanan tarihi Bedesten Çarşısı'nı gezdi.

Çalışmalar hakkında bilgi alan Güner, Çoban'a teşekkür ederek, her türlü desteğe hazır olduklarını dile getirdi.

Bu projenin bölge esnafı adına bir şans olduğunu vurgulayan Güner, "Başınıza talih kuşu konmuş, benim burada dükkanım olsa belediye başkanının elini öperim. Burayı modern bir hale getiriyorsa 'Allah razı olsun' derim. Bu proje esnaf için büyük bir şans. 80 yıldan fazla buraya belki de el değmemiş. Hep beraber Belediye Başkanımıza destek olacağız" ifadelerini kullandı.

Müteahhit firma yetkilisi ise çatıdan başlanan çalışmaları 250 günde tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Çoban da çarşının 1914 tarihinde, Hacı Bekir Tiryaki tarafından Fransız mimar ve Ermeni bir ustaya yaptırılan geç dönem Osmanlı yapılarından olduğunu kaydetti.