"VI. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali"

"VI. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali"
"VI. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivali"
AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Dinar Belediyesi'nce düzenlenen "VI. Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik...

AFYONKARAHİSAR (AA) - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ile Dinar Belediyesi'nce düzenlenen "VI. Uluslararası Marsyas Kültür , Sanat ve Müzik Festivali" sona erdi.

Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Elif Güreşçi'nin sahne aldığı festivalin kapanış bölümünde yaptığı konuşmada, bu yıl Uluslararası Marsyas Kültür, Sanat ve Müzik Festivalinin 6. düzenlediklerini söyledi.

Dünyada ilk müzik yarışmasının yapıldığı yerin Dinar ilçesi olduğunu iddia eden Acar, "Altı yıl üst üste festivalimizi yaptık. Bu süreç içerisinde hiç kimse ilk müzik yarışmasının yapıldığı yerin Dinar olduğuna itiraz etmedi. Festivali, AKÜ ile birlikte yaptık. Festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. 

Festivalin kapanış bölümüne, Dinar İlçe Kaymakamı Mustafa Şahin, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsa Sağbaş, Dinar Meslek Yüksekokulu Müdürü Hayrettin Ertan, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Yapar, Afyonkarahisarlı İşadamı İbrahim Alimoğlu ve vatandaşlar katıldı.