Vücudundaki şarapneller 22 yıl sonra çıkarılmaya başlandı

Vücudundaki şarapneller 22 yıl sonra çıkarılmaya başlandı
Vücudundaki şarapneller 22 yıl sonra çıkarılmaya başlandı
- Elazığ-Bingöl karayolunda 1993 yılında askeri konvoya yapılan saldırı sonucunda 33 askerin şehit olduğu olaydan yaralı kurtulan Salih Pektaş'ın vücuduna isabet eden şarapnel parçaları 22 yıl sonra ameliyatla çıkarılmaya başlandı

AFYONKARAHİSAR (AA) - Elazığ-Bingöl karayolunda 1993 yılında askeri konvoya yapılan saldırı sonucunda 33 askerin şehit olduğu olaydan yaralı kurtulan Salih Pektaş'ın vücuduna isabet eden şarapnel parçaları, 22 yıl sonra ameliyatla çıkarılmaya başlandı.

Pektaş, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, saldırıda vücuduna 5 kurşun isabet ettiğini ve gazi olduğunu anımsattı. Kurşunlardan birinin bacağında parçalandığını belirten Pektaş, şarapnel parçalarıyla 22 yıl yaşamak zorunda kaldığını söyledi.

Pektaş, olay günü pusuya düştüklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Yaklaşık 12 saat teröristlerin elinde kaldık. Bacağıma 4, koluma ise bir kurşun isabet etti. İsabet eden kurşunlardan birisi bacağımda parçalandı. O zaman ameliyatla çıkarılmamıştı. Zamanla kendini atar diye söylediler. O zaman parçalı kırık çok fazla olduğu için doktorlar kırıkla uğraştılar.  PKK saldırısında bacağımda parçalanan kurşunla 22 yıl yaşamak zorunda kaldım. Kurşunu çıkarmayı hiç düşünmediler. Aradan 22 yıl geçti hala bacağımda 9 parça var. Şu anda bacağımdan 2 şarapnel parçası çıkarıldı. Doktor toplam 9 parçanın vücudumda yukarıya doğru geleceğini ve ufak müdahalelerle alınabileceğini söyledi."

Tekerlekli sandalyeyle 2.5 yıl yaşadığını belirten Pektaş, şu anda bacağında 4,5 santimlik kısalık bulunduğunu belirtti.